Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

SPLITBOARD - jak wybrać?

 

Który SPLITBOARD (i wiązania) z naszej oferty wybrać?

 

DŁUGOŚĆ: w opisie każdego splitboardu jest tabela z przedziałami wagowymi dla każdej długości. Podane wagi są wagami samego jeźdźca. Dlatego jeśli planujemy jeździć często z cięższym plecakiem, warto dodać do masy ciała min. 5kg.

Modele DLA NIEJ: NITRO Volta 145 | NITRO Squash 152CAPTIA Neo Slasher 151

Modele DLA DUŻYCH i/lub z DUŻYMI STOPAMINITRO Slash 3D 162NITRO Team 162 | JONES Hovercraft 160

 

Zastosowanie poszczególnych modeli SPLITBOARDów:

 

NITRO Nomad & NITRO Volta: uniwersalne, dla każdego, w każde warunki i każdy teren, poza ekstremalnym. Łatwe w prowadzeniu &wybaczające błędy, dzięki profilowi THE FLAT OUT ROCKER i kształtowi DIRECTIONAL. Odpowiednie, również dla średnio zaawansowanych snowboarderów.

 

NITRO Team SPLIT: najbardziej snowboardowy ze splitboardów :) Split, który ma sprawdzać się tak samo dobrze w terenie freeridowym, jak i na przygotowanym, twardym stoku. Świetne rozwiązanie, jeśli chcesz/możesz mieć tylko 1 deskę: na jazdę z wyciągów i na wyprawy splitboardowe. Splitboard zbudowany na bazie bardzo cenionego modelu snowboardowego: NITRO Team, o klasyczne charakterystyce: kształt DIRECTIONAL TWIN i profil CAMBER.

 

NITRO Squash: precyzyjny splitboard dla jeźdźców, którzy już potrafią wycisnąć z niego to co najlepsze! Czyli: turbo prędkości w carvingowych skrętach, praktycznie w każdych warunkach, dzięki krawędziom PROGRESSIVE SIDECUT i profilowi TRUE CAMBER. Oraz bajkową i wygodną jazdę w puchu, w szczególności na stromych stokach i w lasach, dzięki skróconemu tyłowi deski typu SWALLOWTAIL.

 

NITRO Slash 3D: to nowy wymiar deski powderowej dzięki technologi 3D SURF TECH - czyli wypukłemu wygięciu przedniej części deski na kształt łyżki, co w połączeniu ogólna powiększoną szerokością deski, daje niepowtarzalne wrażenia z jazdy w puchu. Aby Slash 3D pozwalał się dobrze prowadzić również w innych, niż powderowe, warunkach tył deski został wygięty w drugą stronę tzn. środkowa część deski jest wklęsła, tworząc pomiędzy krawędziami, rodzaj tunelu. Takie rozwiązanie powoduje lepszy docisk tylnych części krawędzi deski w skrętach i przez to jej "nie uciekanie" oraz ułatwia jazdę w głębokim śniegu. 

 

CAPTIA Neo Slasher: sprawdzony kształt i profil, deski freeridowej napakowanej HIG-TECHowymi rozwiązaniami CAPITY. Nie chcesz kombinować z nowatorskimi modelami, tylko postawić na klasycznego splita z wyższej półki, który nie zawiedzie Cię w  żadnych warunkach? Wybierz: Neo Slasher-a!

 

NITRO Doppelganger: HIGH-ENDowy model, który może Ci pomóc w najbardziej ekstemalnych warunkach: zarówno podczas zjazdu, jak i podejścia. Ultra lekki rdzeń oparty na technologii KOROYD/BALSa oraz "wstawki" HIKE PODS ułatwią nawet najtrudniejsze podejścia, podczas gdy laminat DIAMOND i ślizg SINTERED SPEED: HD przysporzą, zaawansowanym jeźdźcom, niespotykanych dotąd wrażenia podczas zjazdów.

 

NITRO Vertical: TOP-OF-THE-LINE od NITRO. Jeden z najlżejszych na rynku.

 

JONES Hovercraft 3D 2.0: The Legend...

 

Przegląd WIĄZAŃ SPLITBOARDowych:

 

UNION Charger: bardzo łatwe, szybkie i intuicyjne w użyciu, bez-pinowe wiązania kompozytowe, które swoją wagą całkowitą wagą (wraz z interfejsem) nie odbiegają od topowych, znacznie droższych, modeli na rynku splitboarodowym.

 

UNION Explorer: sprawdzona konstrukcja z pinem. Wiązania, które dają wrażenia z jazdy i użytkowania, najbardziej zbliżone do normalnych wiązań snowboarodwych.

 

NITRO x SPARK Vertical: wiązania dla użytkowników szukających profesjonalnych, bezkompromisowych rozwiązań, wymaganych do eksploracji najbardziej ekstremalnych terenów.

pixel